Menu
03 230 03 33

Nieuws

Kansencentrum Filet Divers en mensen in armoede

Kansencentrum Filet Divers en mensen in armoede

Filet Divers is een vereniging waar armen het woord nemen. Met de lockdown moesten ook zij hun werking plots stopzetten en herdenken. Geen groepswerk meer, wel hun rol als sociale kruidenier ten volle opnemen. We spraken met coördinator Yves Bocklandt.

Lees verder

“Een omgeving creëren om te floreren”, Oerbloemen

“Een omgeving creëren om te floreren”, Oerbloemen

Het burgerinitiatief Oerbloemen richt eind juni een vzw op. Oerbloemen zet zich in voor meer bloemen en bijen in groot Ranst. En wil uiteindelijk ook de biodiversiteit bevorderen. We hadden Eric Boydens, een van de initiatiefnemers, aan de lijn. We vroegen hem of corona veel invloed heeft op de werking.

Lees verder

Onze groepswerking: van online naar (voorzichtig) richting nieuwe normaal

Onze groepswerking: van online naar (voorzichtig) richting nieuwe normaal

De voorbije maanden houden we vooral vanuit ons kot contact met vrijwilligers, deelnemers en partners. Dikwijls via videobijeenkomsten  En hier en daar: voorzichtige stappen naar een fysieke werking, zoals het heropenen van A’pen op Wieltjes.

Lees verder

Onze nieuwe beleidscoördinator: Martine

Onze nieuwe beleidscoördinator: Martine

Martine is onze nieuwe beleidscoördinator. Ze volgt Luk op, die op 1 september officieel met pensioen gaat. Ze startte in volle coronatijd. Toch treffen we haar op kantoor, waar een beperkte ploeg aanwezig is.

Lees verder

Mediawijs omgaan met coronanieuws

Mediawijs omgaan met coronanieuws

Er doet veel fake news over corona de ronde via Whatsapp, Faceboook, ... Een beetje kritische zin is geen overbodige luxe. Tegelijkertijd loert het gevaar van informatiestress om de hoek. Af en toe mag de knop ook gewoon op UIT.

Lees verder

Hoe werken we met groepen in coronatijden?

Hoe werken we met groepen in coronatijden?

Onze werking draait om het samenbrengen van mensen. Dat kan nu niet, toch niet fysiek. Onze medewerkers zochten de voorbije weken naar nieuwe manieren om waar mogelijk toch onze werking verder te zetten en in contact te blijven met vrijwilligers en deelnemers.

Lees verder

Met vrijwilligers op zoek naar voortzetting werking

Met vrijwilligers op zoek naar voortzetting werking

1 april, week 3 van de coronamaatregelen. Tijdens een videogesprek vertellen projectmedewerkers Annelies en Ilse hoe ze verder aan de slag gaan met de vrijwilligersgroepen van Crea-cracks en Wegwijzers. Ze brachten hen samen via videoconferenties. 

Lees verder

Contact houden in tijden van corona? Digitale tools

Contact houden in tijden van corona? Digitale tools

De strijd tegen het coronavirus betekent dat contact houden met familie, vrienden, de school, de collega’s, je vrijwilligers, … vooral een kwestie van digitaal en online gaan is. Iedereen moet plots mee het bad in, niet voor iedereen een evidentie. Twee websites zetten jou en mensen van wie je weet dat ze het digitaal moeilijk hebben, op weg.

Lees verder

Gezocht: jonge buddy die wil samenhuizen met jonge erkende vluchteling

Gezocht: jonge buddy die wil samenhuizen met jonge erkende vluchteling

Ben je tussen 20 en 30 jaar oud en zoek je een betaalbare woning in Antwerpen vanaf september? Zie je samenhuizen met een jonge erkende vluchteling als een mooie persoonlijke ervaring? Dan is CURANT iets voor jou!

Lees verder

We blijven aan de slag, maar dan anders

We blijven aan de slag, maar dan anders

Onze werking draait om het samenbrengen van mensen. Dat kan nu even niet, niet fysiek. We blijven gedreven aan de slag en zoeken nieuwe manieren om verder te werken. Je kan ook bij ons terecht voor ondersteuning.

Lees verder